Nápověda

Vše o klikniavolej.cz

Co je klikniavolej.cz?

klikniavolej.cz umožňuje levné volání z mobilu a pevné linky kamkoliv. Služba funguje na bázi zpětného volání. Nejsme VoIP, ani virtuální operátor. K levnějšímu volání není potřeba instalovat žádný software, nemusíte používat sluchátka s mikrofonem, nemusíte platit měsíční paušál, nemusíte podepisovat smlouvu, nemusíte měnit číslo ani operátora. Službu provozuje společnost klikniavolej.cz, s.r.o, která úzce pracuje s největšími zahraničními telefonními společnostmi, využívá jejich moderní infrastrukturu pro přenos hlasu a je schopna nabídnout velmi nízké ceny volání do zahraničí.

Jak klikniavolej.cz funguje?

Máme pro Vás připravený přehledný návod, jak levně volat přes klikniavolej.cz nebo jak posílat SMS.

Musím se registrovat do klikniavolej.cz?

Ano. Registrace je velmi jednoduchá a trvá jen několik vteřin. Vytvoříte si účet, kde si přidáte i telefonní číslo, ze kterého budete chtít volat. Registrace a aktivace služby je ZDARMA a můžete ji provést zde.

Kolik to stojí?

Platíte pouze za provolané minuty nebo za odeslané SMS zprávy. Neplatíte žádný paušál ani žádné poplatky za aktivaci. Ceny volání a SMS přes klikniavolej.cz se řídí platným ceníkem.

Vytvořit účet ZDARMA

Jak to funguje

Jak volat a odesílat SMS přes klikniavolej.cz?

Připravili jsme pro Vás návody - jak na levné volání a jak posílat levné SMS. Levné volání je k dispozici i v případě, pokud nemáte internet v mobilu. K tomu slouží Rychlá volba. Pokud máte chytrý telefon, můžete si stáhnout mobilní aplikaci.

Pozná volaný, že volám přes klikniavolej?

Ne. Příjemci se zobrazí vaše telefonní číslo jako při běžném hovoru. Kvalita hovoru přes klikniavolej.cz je stejná jako kvalita hovoru přes Vašeho operátora.

Je hovor přes klikniavolej.cz bezpečný?

Ano, ke spojení telefonního hovoru využíváme telefonní sítě mezinárodních telekomunikačních firem, které na zabezpečení své sítě vynakládají každoročně vysoké finanční prostředky.

klikniavolej.cz nespojilo můj hovor. Proč?

Buď nemáte dostatečný kredit na Vašem účtu nebo Vámi volané číslo není správné a nebo volaný hovor nepřijímá. Pokud nedošlo ke spojení, žádný kredit z Vaše účtu se neodečetl. Pokud se domníváte, že hovor nebyl uskutečněn z jiné příčiny, pak nás kontaktujte.

Na webu klikniavolej.cz u všech telefonních číslech se mi zobrazuje odkaz na Skype. Jak to deaktivovat?

Při instalaci Skype se do internetového prohlížeče nastaví automatický přepis všech telefonních čísel na tlačítko volání přes Skype, které pak omezuje ovládání klikniavolej.cz. Tuto úpravu můžete vypnout v doplňkách prohlížeče (zpravidla v záložce: Správce doplňků). Zde si doplněk Skype najdete a vypnete. Po restartu prohlížeče se již nebudou ikonky zobrazovat. Samostatný program Skype toto nastavení neovlivní a není odinstalován.

Odesílání SMS zpráv

Jak pošlu SMS zprávy přes klikniavolej.cz?

Máme pro vás připraveno několik přehledných návodů, jak poslat SMS, jak poslat hromadné SMS a nebo jak posílat hromadné SMS přes API (wholesale SMS brána). Pokud máte chytrý telefon, můžete SMS zprávy poslat přes mobilní aplikaci.

Jak dlouhá může být SMS zpráva?

Jedna SMS je o maximální délce 160 znaků. Celkem ale můžete odeslat přes klikniavolej.cz SMS zprávu s maximálně 765 znaky. V případě, že je SMS delší než 160 znaků, dojde k jejímu rozdělení do více zpráv.

Kde najdu dokumentaci k nastavení SMS brány?

Jednoduchou implementaci provedete podle návodu. Dokumentace k API ke stažení zde.

Registrace a nastavení účtu

Jaký je rozdíl mezi osobním účtem a firemním?

Osobní účet má k dispozici funkce pro volání a odesílání SMS. Firemní účet má navíc k dispozici Podúčty a možnost odesílat SMS přes API. Osobní účet je možné si převést kdykoliv na firemí účet v Nastavení.

Jak přidat a nebo změnit své telefonní číslo, ze kterého chci volat?

Telefonní čísla můžete libovolně přidávat, editovat a mazat v Nastavení - Změnit registrovaná čísla. Každé přidané číslo je potřeba zaktivovat zavoláním z čísla, které chcete aktivovat, na aktivační linku uvedenou v Nastavení. Zavolání na takové číslo je ZDARMA. Služba klikniavolej.cz si takto ověří platnost Vašeho čísla. Takto si můžete zaregistrovat 3 čísla na jeden účet. Více čísel pod jedním účtem si můžete zaregistrovat ve firemním účtu v Podúčtech.

Můžu zaregistrovat i zahraniční telefonní číslo, ze kterého chci volat?

Volat přes klikniavolej.cz můžete pouze z českých telefonních čísel. Avšak přes klikniavolej.cz můžete volat kamkoliv na česká i zahraniční čísla bez omezení.

Nemůžu se přihlásit na svůj účet. Co mám dělat?

Zkontrolujte si správnost přihlašovacího jména a heslo

Nezapomeňte, že služba rozlišuje malá a velká písmena. Případně si můžete nechat poslat heslo přes Zapomenuté heslo.

Nezobrazuje se Vám přihlašovací formulář? Pak vymažte dočasné soubory cookies

klikniavolej.cz průběžně doplňujeme o nové funkce nebo grafiku. Jakmile spustíme aktualizaci, pak by se automaticky měly všechny změny načíst ve Vašem prohlížeči. Avšak může se stát, že internetový prohlížeč na změny nereaguje a pak se stránka zobrazí špatně nebo se nějaká část webu (skriptu) nezobrazí korektně.
Proto musíte vymazat dočasné soubory a historii prohlížeče:


  1. Stránku zaktualizujte stisknutím CTRL + F5. Stránka se znovu načte a včetně skriptů a zkuste se přihlásit. Pokud se situace nezměnila, přejděte k dalšímu kroku.

  2. Nyní je potřeba vymazat dočasné soubory a soubory cookies. Tyto soubory se ukládají v prohlížečích automaticky, aby při každém načtení stránky se stránka načetla rychleji.
  3. Pokud přesto se stránka nezobrazuje správně, pak zkuste stránku otevřít v anonymním okně a nebo si přeinstalujte prohlížeč, případně si nainstalujte jiný prohlížeč.

Nefunguje volání, můj telefon nevyzvání. Co s tím?

Pravděpodobně máte u svého čísla (operátora) zapnutý hlasový přenos přes LTE (VoLTE)

Buď Vám jej zapnul operátor automaticky nebo jste vyměnili SIM či mobil a došlo k automatické aktivaci. Deaktivovat hlasový přenos přes LTE můžete buď přímo v mobilu v nastavení a nebo si zavolejte na infolinku Vašeho operátora, aby Vám hlasový přenos přes LTE vypnuli a nechali vám přenos přes klasické GSM.

Poté Vám bude zpětné volání přes klikniavolej.cz opět fungovat. Změna nastavení neovlivní Vaše připojení k internetu v mobilu.

Dobití kreditu a účtování

Jak dobít kredit? A kde získat fakturu o provedené platbě?

Připravili jsme pro Vás přehledný návod, jak si dobít kredit, kde najdete veškeré informace k platbám.

Je platba bezpečná?

Ano. Disponujeme platební bránou, která splňuje všechny bezpečnostní prvky včetně certifikátu SSL.

Jak jsou účtovány hovory?

Hovory jsou účtovány podle platného ceníku po minutách. Poplatky za spojení hovoru a další skryté poplatky služba klikniavolej.cz nepraktikuje. Hovor je účtován od okamžiku, kdy ho volající přijme a to pouze v případě, že volaný zvedne telefon nebo je hovor přesměrován do hlasové schránky. Jestliže je volané číslo nedostupné nebo právě hovoří, pak hovor není účtován.

Rychlá volba

Jak funguje Rychlá volba?

Grafický návod včetně vysvětlení funkčnosti najdete na samostatné stránce Rychlá volba.

Nedaří se mi uskutečnit hovor přes Rychlou volbu. Proč?

Podívejte se, zda máte dostatečný kredit na účtu klikniavolej.cz. Dále si ověřte, že voláte z telefonního čísla, které je aktivní pro volání přes klikniavolej.cz a zda vytáčíte správné číslo Rychlé volby.

Váš telefon může nastavené skryté číslo nebo se nachází za podnikovou ústřednou, která se identifikuje pouze jedním telefonním číslem a i proto nemusí Rychlá volba fungovat.

Pokud se domníváte, že hovor nebyl uskutečněn z jiné příčiny, pak nás kontaktujte.

Roaming - volání ze zahraničí přes klikniavolej.cz

Mohu volat ze zahraničního čísla přes klikniavolej.cz?

Volat přes klikniavolej.cz můžete pouze z českého čísla, avšak nemusíte být na území České republiky. Máte-li sinál v zahraničí, pak můžete volat přes klikniavolej.cz odkudkoliv.

Mohu volat do zahraničí přes klikniavolej.cz?

Ano, samozřejmě. Z vašeho čísla můžete volat kamkoliv do světa za výhodné ceny. Veškeré destinace a ceny volání najdete v aktuálním ceníku.

Když volám přes klikniavolej.cz do zahraničí, platí příjemce poplatek za příchozí hovory?

Voláte-li do zahraničí na místní číslo, příjemce neplatí žádné poplatky za příjem hovoru. Něco jiného je v případě, kdy voláte na české číslo v zahraničí. Pak se samozřejmě na volaného vztahují roamingové poplatky jeho operátora.

Můžu volat přes klikniavolej.cz, když jsem v zahraničí?

Ano, můžete. Volání ze zahraničí Vám bude účtované podle našeho ceníku jako běžné volání z České republiky. Avšak navíc zaplatíte roaming za příchozí hovory u Vašeho mobilního operátora. Přesto Vás celkově takové volání vyjde mnohem levněji než běžné volání přes Vašeho operátora. Ceny volání najdete zde.

TIP: Jak nejvýhodněji můžu volat ze zahraničí do ČR přes klikniavolej.cz!

Jste v zahraničí, chcete volat do ČR a nechcete platit žádné roamingové poplatky? Nechte si zavolat přes klikniavolej.cz na místní číslo (například do hotelu)!

Před samotným odjezdem si Vaši blízcí vytvoří vlastní účet na klikniavolej.cz. Pak se domluvíte na signálu (tím může být prozvonění, které je zdarma), že jste nedaleko pevné linky na hotelu nebo v blízkosti telefonního automatu. Po sdělení čísla telefonu a prozvonění Vám rodina nebo přátelé zavolají přes klikniavolej.cz.

Podúčty

Co jsou podúčty a jak to funguje?

Pod firemními účty si můžete vytvořit další účty, pod kterými budete mít kontrolu. Vše potřebné najdete v samotné nápovědě: Podúčty.